ponedeljek, 04. oktober 2010
Pobuda je namenjena prodajalcem programske opreme, saj jim zagotavlja prepoznavnost zaupanja vrednih Microsoftovih partnerjev in zanesljivost njihove ponudbe. Kampanja, ki se je začela v prvih dneh septembra, je pri partnerjih požela velik odziv, saj se je pobudi pridružilo že 93 partnerjev. S pobudo Zaupanja vreden si Microsoft prizadeva zagotavljati prodajo izključno legalne programske opreme, ki strankam nudi najvišjo stopnjo varnosti in zaščite njihovih podatkov.
Mojca Gostinčar, vodja prodaje SMS&P v Microsoftu: »Pozdravljamo izjemen odziv partnerjev, ki potrjuje naša prizadevanja osveščati kupce o pravilnosti kupovanja legalne programske opreme in prednostih, ki jih ta prinaša. Strankam, ki programsko opremo kupujejo pri enem od naših partnerjev, ki je pridobil naziv Zaupanja vreden, zagotavljamo, da je ta legalna in jim bo zanjo nudena vsa ustrezna podpora. Z uporabo licencirane Microsoftove programske opreme si stranke namreč zagotovijo, da so kupljeni izdelki popolnoma podprti, zanesljivi in da so jim ves čas na voljo vse posodobitve.«
Zaupanja vreden je tisti partner, ki sam uporablja izključno legalno programsko opremo, hkrati takšno tudi prodaja in ima prodajno mesto označeno z znakom »Zaupanja vreden«. Odziv partnerjev kaže zavedanje, da si s pravicami in prednostmi, ki izhajajo iz sodelovanja v programu, pridobijo zaupanje in zadovoljstvo kupcev.
Naziv Zaupanja vreden potrjuje poznavanje, strokovno svetovanje in prodajo originalne Microsoftove programske opreme. Microsoft kupce ob tem poziva, da se pred odločitvijo za nakup nove programske opreme, samostojno ali skupaj z novim računalnikom, na spletni strani
www.microsoft.com/slovenija/zaupanjavreden pozanimajo, kateri od njihovih partnerjev je že pridobil naziv Zaupanja vreden.
»Kupce ves čas opozarjamo, naj pred nakupom računalniške opreme pri prodajalcih preverijo, ali je na njej nameščena legalna programska oprema, zato je Microsoftova pobuda še korak naprej v boju proti ponujanju ali celo prodaji nelegalne programske opreme,« je poudaril Rok Koren, pravni svetovalec organizacije BSA v Sloveniji. »Naša skupna prizadevanja glede osveščanja javnega sektorja, podjetij in končnih uporabnikov o tveganjih, povezanih s krajo programske opreme, in o vplivu, ki ga ima piratstvo na gospodarstvo v državi, pripomorejo k postopnemu zniževanju stopnje piratstva programske opreme.« (aNET)